REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żary jak Ciechocinek

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: bj

Teraz sobie pooddychamy! Danuta Madej, burmistrz miasta ma pomysł na poprawę powietrza w mieście. Chce budować… tężnie.

Czy w Żarach powstanie tężnia solankowa? Na swoim profilu na facebooku Danuta Madej, burmistrz Żar pyta: „Drodzy Państwo,w Polsce na terenie różnych miast powstają tężnie solankowe. Co myślicie o budowie takiej w naszym mieście?”  I z nerwem socjologa, pokusiła się o prywatne badanie opinii społecznej. „Gdyby taka tężnia powstała w naszym mieście… Co myślicie?”.

Wszystko wsparła zdjęciem tężni ze strony producenta. Spontaniczne komentarze były różne – od: „Jestem za… Zróbmy Ciechocinek w Żarach„, przez przypomnienie: „Najpierw trzeba zadbać o czyste powietrze w Żarach…a później myśleć o tężniach. Co nam z tężni jak powietrze żarskie zabija nas.

Znalazł się ktoś, kto wątpił w ich działanie. „Tyle da, co umarłemu kadzidło„. Pomysł skomentował jeden z żarskich lekarzy:  „Mamy już inhalacje z formaldehydu.. jeszcze siarka??

Czemu nie

D. Madej się nie zraża. – Skąd pomysł? – Jak to skąd? W Polsce robią takie rzeczy! Sama korzystałam z takich rzeczy. Oczywiście są wskazani i przeciwwskazania dla osób z różnymi schorzeniami. W takich sytuacjach lekarz musi się wypowiedzieć, czy można korzystać czy nie- tłumaczy D. Madej. I przekonuje: – Teraz obejrzałam program w telewizji o tężniach w Łodzi. W dużych miastach cieszą się dużym powodzeniem.

Wszystko może się rozbić o pieniądze. – Jeśli nie byłoby to bardzo drogie, bo jeszcze nie wiemy ile to kosztuje, to czemu nie?-kończy pytaniem D. Madej.

 

Napisz komentarz »