REKLAMA

Kronika policyjna

Nasłała policję na wnuka

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: jb

Babcia uskarżała się na agresywne zachowanie swojego wnuka. Poprosiła o pomoc. Policjanci zatrzymali 33-latka za posiadanie narkotyków.

Wezwanie do starszej kobiety ze Szprotawy z jednego z mieszkań przy ul. Kościuszki policjanci dostali we wtorek, 25.07., przed godz. 14:00.

– Chodziło o agresywne i wulgarne zachowanie wnuka -potwierdza podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Gdy patrol policji dotarł na miejsce, babcia pokazała policjantom, co pali jej wnuk. Mężczyzny w tym czasie nie było w mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 18 gram środków przypominających marihuanę.

– 33 latek został zatrzymany do przesłuchania, potem zwolniony. Znalezione środki odurzające zostały wysłane do specjalistycznego laboratorium. Jak tylko biegły potwierdzi ich skład, mężczyźnie zostanie postawiony zarzut posiadania narkotyków – dodaje S. Woroniec.

Nie było to jednak pierwsze wezwanie policji do tego mieszkania. S. Woroniec przyznaje, że policjanci już dwukrotnie prowadzili sprawę ewentualnego znęcania się wnuczka nad babcią. – Czynności tego nie potwierdziły, a pokrzywdzona odwoływała swoje zeznania – mówi.

Za posiadanie narkotyków 33-latkowi może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »