REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Aktualności, Komunikacja

Nie rozpędzaj się

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: bj

Objazdy, ruch wahadłowy, korki przy tymczasowych światłach. Bez zmian w rejonie ulic Moniuszki, Okrzei i Zielonogórskiej w Żarach, gdzie w najlepsze trwa budowa.

Przy robotach kanalizacyjnych, instalacyjnych pod oświetlenie pracuje kilka ekip firmy „Eurovia”, generalnego wykonawcy przebudowy ul. Moniuszki w Żarach. 

W nadchodzącym tygodniu ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony pomiędzy wiaduktem na ul. Moniuszki a przejazdem kolejowym. Nie oznacza to, że w tej części miasta znikną korki. Bo sygnalizator świetlny od przyszłego tygodnia zostanie przeniesiony w rejon ul. Kurpińskiego. Ruch naprzemienny odbywać się będzie od stacji Orlen aż do skrzyżowania Moniuszki i Kurpińskiego.

W tym tygodniu została zakończona wycinka drzew, na usunięcie których wykonawca uzyskał zgodę. We wtorek, 1.08. na placu budowy ponownie pojawi się ornitolog, który sprawdzi, czy na pozostałych drzewach gniazdują ptaki i czy można kontynuować wycinanie.

Tymczasem ekipa pojawi się wokół skrzyżowania, w którym ma być rondo, czyli właśnie u zbiegu Moniuszki, Wieniawskiego i Lotników.

Kolejne zamknięcia

Na ul. Okrzei roboty pomiędzy ul. Częstochowską a Lubelską przejdą po weekendzie w fazę kładzenia warstwy bitumicznej. – Do połączenia pozostanie ścieralna, ale tę będziemy chcieli zrobić na możliwie jak najdłuższym fragmencie, żeby było jak najmniej łączeń – mówi Piotr Nogajczyk z firmy Infrakom z Kościana, wykonawcy miejskiej inwestycji.

– Na pewno wygodniej do posesji będzie się dojeżdżało zarówno mieszkańcom, jak i dostawcom do sklepu „Olin” i MOPS-u i śmieciarce. Ale dla ruchu tranzytowego ten odcinek nie będzie otwarty zastrzega – P. Nogajczyk. Zamknięty pozostanie też fragment pomiędzy ul. Lubelska i Młynarską.

Około 10.08. planowane jest zamknięcie kolejnego odcinka pomiędzy ul. Młynarską a planowanym rondem u zbiegu ulic Okrzei, Fabrycznej, Witosa i Zgorzeleckiej. Fachowcy będą zajmować kolejne fragmenty, dlatego mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Policjant ci przypomni

Na Zielonogórskiej też nie ma co się rozpędzać. – Od przyszłego tygodnia nie będzie możliwy wjazd w ul. Staszica. Nie dojedziemy też tędy do sklepu „Dino”. Będzie to możliwe tylko od strony ul. Ludowej – tłumaczy Piotr Przybylla, kierownik budowy z firmy Tandem, która zajmuje się przebudową w tym miejscu. 

Przy okazji przypomina. – Cały czas pozostanie obowiązuje jeden kierunek od ronda przy stacji Orlen do ul. Budowlanych. Często kierowcy jadący z centrum skracają sobie drogę i jadą w przeciwną stronę, ale muszą się liczyć z kontrolami policji – przestrzega P. Przybylla.

Napisz komentarz »