REKLAMA

Polityka

Przyjdź i powiedz

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: Justyna Bareła

– Protestujmy dalej w obronie demokracji – apeluje Krzysztof Burzyński z Wiechlic i zachęca do udziału w wiecu na pl. Gen. Maczka w Żaganiu (sobota, 29.07.).

-Wiec poświęcony będzie obronie demokracji, Konstytucji i trójpodziału władzy, który jest zagrożony. Nieważne, że Prezydent zawetował dwie ustawy, chcę aby wycofał również trzecią, która dotyczy sądów powszechnych. To właśnie z sądami powszechnymi najczęściej do czynienia ma szeregowy Kowalski – mówi K. Burzyński o powodach organizacji wiecu. I dodaje – Planuję zabrać sprzęt nagłaśniający, chcę odtworzyć do posłuchania preambułę Konstytucji czy chociażby najnowszy utwór Macieja Maleńczuka „Fajnie” (piosenkarz wykonywał ją m.in. na protestach w Warszawie – przyt. red.). Zapraszam wszystkich przed pomnik na placu gen. Maczka. I młodych, i tych starszych, sympatyków wszystkich opcji politycznych. Nie tylko mieszkańców Żagania, ale całego regionu.

K. Burzyński znany był jako działacz „Solidarności” (1989-1994), był przewodniczącym Rady Miasta w Szprotawie (1990-92).

-Ja dziś reprezentuję po prostu głos obywateli. Brałem udział w prawie wszystkich z dziesięciu protestów w Zielonej Górze, pora, by ludzie wyszli z domów również poza miastami wojewódzkimi – mówi.

Wiec zaplanowany jest w godz. 17:00-18:30.

Napisz komentarz »