REKLAMA

Sport

Sparingi, sparingi, sparingi…

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Drużyny z naszego regionu przygotowują się do nowego sezonu i rozgrywają mecze kontrolne.

Budowlani Lubsko, występujący w IV lidze w pierwszym meczu kontrolnym pokonali na własnym stadionie Stal Jasień 7:1. – Mamy bardzo fajny, odmłodzony zespół. Do drużyny wróciło kilku naszych wychowanków, do zespołu dołączyli również juniorzy. Pozyskaliśmy 18-letniego Jarosława Romanowskiego z Błękitnych Zabłocie. Trenuje z nami też doświadczony zawodnik, który ma za sobą grę w II i III lidze. Na razie nie chcemy zdradzać nazwiska, ale będzie, to poważne wzmocnienie. Drugi zespół został zgłoszony do B-klasy. To był strzał w dziesiątkę. Zgłosiło się ponad 20 piłkarzy. Z dużym optymizmem patrzę na nowe rozgrywki. Celujemy w środek tabeli – mówi Stanisław Słobodzian, prezes Budowlanych. Kolejny sparing drużyna z Lubska zagra 2 sierpnia (środa) w Żarach z Promieniem.

Sięgnęli po Brazylijczyków

Występujący w klasie okręgowej żarski Promień zakontraktował dwóch Brazylijczyków. Działacze sięgnęli po piłkarzy ze „stajni” menadżera Roniego Tavaresa Garcii. Tym razem barw żarskiej drużyny będą bronić – Winston Luís (napastnik, 21 lat) i Matheus Britto (pomocnik, 19 lat). Ten ostatni już pokazał się z bardzo dobrej strony. Wychowanek Sao Paulo Jacarei SP strzelił w meczu kontrolnym z Budowlanymi Gozdnica aż 5 bramek, a jego nowa drużyna wygrała 8:1 (7:0). Pozostałe gole zdobyli: Bartosz Suski, Piotr Czarnota i Dariusz Piechowiak. W najbliższą sobotę (29 lipca) Promień zmierzy się na stadionie Syrena z Alfą Jaromirowice. Początek spotkania godz. 18.00.

Grająca w tej samej klasie rozgrywkowej Unia w swoim pierwszym sparingu przegrała z Mirostowiczanką Mirostowice 5:6. Kolejne spotkanie drużyna z Kunic rozegra 5 sierpnia, a zagra z Łużyczanką Lipinki Łużyckie.

Napisz komentarz »