REKLAMA

Wasze sprawy

Szczęście na trampolinach

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Świetna zabawa i tysiące spalonych kalorii! Jumping Frog to fitness na trampolinach.

 Godzina zajęć pozwala spalić nawet 1000 kcal! Podczas treningu Jamping Frog pracuje, aż 400 mięśni! W naszym powiecie zajęcia prowadzi Paulina Kamieńska (29l.) z Lubska.

– Jumping Frog odpręża, wzmacnia mięśnie, odchudza, redukuje cellulit, zwalcza stres i depresję, wzmacnia mięśnie i stawy po urazach ortopedycznych – wylicza P.Kamieńska. – To jednak nie wszystko. Te ćwiczenia wyzwalają ogromne ilości endorfiny, przyśpieszają metabolizm czy zwiększają wydolności płuc. 10 minut Jumping Frog to 30 minut Joggingu a 1 godzina zajęć to do 2000 tysięcy brzuszków!

Kto może skakać?

W Lubsku i Żarach Jumping Frog uprawia ponad 100 kobiet. Najstarsza ma 62 lata.

– Oczywiście jak każdy sport, fitness na trampolinach nie jest dla wszystkich.- podkreśla trenerka. – Najważniejsze przeciwwskazania to zaburzenia równowagi, choroby układu krążenia, urazy stawu skokowego i kolan, osteoporoza oraz ciąża. – wyjaśnia trenerka.

Schudnij z trampoliną

Dzięki ćwiczeniom na trampolinie w pół roku można schudnąć nawet 12 kg!

– W sporcie i odchudzaniu najważniejsze jest znalezienie dyscypliny, która sprawia nam przyjemność- podkreśla Paulina. – W ćwiczeniach na trampolinie bardzo istotne jest to, że do każdego podchodzi się tu indywidualnie. Kobieta, która ma ponad 50 lat, nie musi skakać jak 20-latka. Skoki mają być przede wszystkim przyjemne. – podkreśla.- Jednak jest to świetny sposób na odchudzanie. Moje klientki podkreślają, że jeszcze żaden sport nie wpłynął tak dobrze na ujędrnienie ich skóry jak Jumping Frog. Znaczna redukcja cellulitu jest widoczna już po 2 miesiącach regularnych ćwiczeń. Oczywiście, żeby schudnąć trzeba także przestrzegać zdrowej i zbilansowanej diety. Ale to dzięki aktywności fizycznej, można wyrzeźbić swoją sylwetkę- wyjaśnia.

Pani Paulina jest mamą 5-letniego Adriana. Świetnie rozumie, jak ciężko jest znaleźć czas i siłę na trening.

– Pierwsze zajęcia prowadzę o 8.30. Potem o 17.00 i 20.00, trenuję także w sobotę – wylicza trenerka. – Grupy są zróżnicowane pod względem technicznym a we wrześniu ruszy nowa grupa dla początkujących- zdradza „Regionalnej” trenerka. 

Napisz komentarz »