REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie zalało

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: jb

Weekendowa (21-22.07.) ulewa nie wyrządziła większych szkód w powiecie żagańskim. Strażacy do pomocy wzywani byli tylko cztery razy.

W piątek, 21.07, po godz. 20:00 strażacy usuwali złamany konar dębu, który zawisł nad drogą przy ul. Skłodowskiej – Curie (przy dojeździe do zalewu wodnego) w Małomicach.

-Do akcji wyjechali ochotnicy z Małomic, ale nie mieli tak wysokiego wysięgnika, bo trzeba było wycinać drzewo na wysokości ponad 18 metrów, dlatego musieli pomóc im strażacy ze Szprotawy – tłumaczy st.kpt. Krzysztof Kominek, zastępca komendanta PSP w Żaganiu.

W sobotę (22.07). strażacy najpierw wyjechali do uszkodzonego dachu jednego z budynków przy ul. Młynarskiej w Szprotawie. -Na miejscu okazało się, że w budynku trwa remont dachu. Dach był zdjęty i słabo zabezpieczony folią. Gdy popadało, lokatorom woda ciekła z sufitu do mieszkania. Strażacy pomogli poprawić folię, ale warto pamiętać, że straż pożarna nie jest firmą budowlaną, bo to właśnie ona powinna się zająć taką naprawą – tłumaczy K. Kominek.

Około godz. 20:00 w sobotę strażacy gasili też drzewo przy drodze w Pożarowie, które zapaliło się od uderzenia pioruna. Tego samego dnia trzeba było wypompować też wodę w jednej z piwnic przy ul. Okrzei w Żaganiu. -W piwnicy o ok. 5 mkw. powierzchni przez ściany fundamentów naciekło ok. 25 centymetrów wody – dodaje komendant.

Napisz komentarz »