REKLAMA

Wasze sprawy

Walczą o kotłownię

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: bj

W sądzie spotkali się (25.07.) mieszkańcy i przedstawiciel zarządcy wspólnoty mieszkaniowej tzw. pomarańczki, przy ul. Wieniawskiego 20 – 20 abc w Żarach.

Teraz sąd ma ustalić, w jaki sposób mogą korzystać z kotłowni w należącym do nich budynku. Bo piwnicę, gdzie stoi ich piec kupiło małżeństwo z Żar. Jest zagrzybiona i zalewana przez wodę, ale jej właściciel żąda wygórowanego czynszu.

Przypomnijmy. W 2015 r. kotłownia została sprzedana na licytacji komorniczej za 50 tys. zł. W 60-metrowym pomieszczeniu stoi piec, który jest własnością wspólnoty. Właściciele kotłowni spotykali się z zarządem i zarządcą wspólnoty, ale się nie dogadali. Mieszkańcy stanęli przed wizją, że mogą zostać bez ogrzewania i ciepłej wody. Sprawę skierowali do sądu.

– Samo wyłączenie kotłowni, która jest pomieszczeniem służącym eksploatacji budynku było niezgodne z ustawą o własności lokali. Wyodrębnił ją poprzedni właściciel, jako deweloper. On sam pobierał od wspólnoty wyłącznie opłaty za serwisowanie  urządzeń. -tłumaczyła Beata Kuczyńska z firmy Twój Dom, zarządcy nieruchomości.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 342

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »