REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Znudzony 6-latek ucieka

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: jb

6-latek czekał na mamę, która robiła zakupy. Gdy mu się znudziło, poszedł sam w stronę dom. Szukało go kilka patroli policji z Żagania.

Chłopiec z mamą wybrał się na zakupy w środę, 19.07. popołudniu. Kobieta zostawiła go  na skwerze przy pomniku z motocyklem (który upamiętnia Wielką Ucieczkę – przyt. red.) na Placu Słowiańskim i weszła do pobliskiego sklepu. Gdy wyszła, chłopca nie było. Matka zadzwoniła po pomoc.

W stan gotowości postawiono wszystkie dyżurujące patrole policji. Jeden z nich pojechał w stronę domu chłopca. Zauważyli go biegającego w pobliżu kamienicy, w której mieszka.

– Gdy rozpoznali chłopca, który rysopisem przypominał tego, którego szukają, podeszli do niego. Malec przedstawił im się, powiedział, że idzie sam do domu, bo po prostu znudziło mu się czekanie. Zdążył przejść dosłownie kilka ulic – przyznaje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP w Żaganiu. I apeluje – Letnia beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że okres wakacyjny nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pociech.

Napisz komentarz »