REKLAMA

Wasze sprawy

Tony trucizny spadają z deszczem

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: Norbert Królik

Prawie 1.300 ton siarczanów, ponad 600 ton chlorków, ponad 1 tys. 600 ton azotu, a do tego ponad 6 ton miedzi i ponad tona ołowiu. To spada w żarskim powiecie na nas razem z deszczem!

– To działa na rośliny. Cebula jest słaba, pomidory i ogórki żółkną. Rośliny to pobierają, a potem są mniej odporne na choroby – mówi Józef Pasicki, działkowiec z ROD Relaks w Żarach.

– Nie ma dobrych plonów. Mało jest ogórków i innych warzyw. Może te deszcze mają na to wpływ? – zastanawia się Anna Migulska.

– Przy pomidorach żółkną liście, a owoce robią się brązowe. Napracuje się człowiek, żeby mieć swoje warzywa, a potem okazuje się, że wszystko na nic – dodaje pani Halina z tego samego ogrodu.

– Nawet na balkonie widzę, że te deszcze nie są dobre dla roślin. Do tego to, co głównie w nocy wypuszczają z fabryki, no i rośliny robią się słabe – narzeka Barbara Cześnikowska, mieszkanka osiedla muzyków.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 213

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »