REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żmije atakują

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Bogusława janicka-Klisz

Inwazja zabójczych gadów w Olbrachtowie. Żmiję zygzakowatą ze sterty drewna w sobotę, 15.07., wydobyli strażacy. W poniedziałek, 17.07., kolejna przyjechała ze ściętą na łące koniczyną. Następnego dnia, żmija wygrzewała się przed schodami do domu. Takich przypadków było więcej.

Wystarczyło kilka upalnych dni, by zaczęły się pojawiać. Żmije zygzakowate masowo zaczęły się pokazywać w Olbrachtowie (gm. Żary).

– W sobotę, 15.07., kilkanaście minut przed godz. 13, zostaliśmy wezwani, bo żmija pojawiła się przy domu pod stertą drewna. Została złapana specjalnym chwytakiem. Strażacy wywieźli ją do lasu do Marszowa. I wypuścili – informuje mł. asp. Paweł Brela z żarskiej PSP.

Żmije zygzakowate znajdują się pod ścisła ochroną.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 513

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »