REKLAMA

Wasze sprawy

Dotacje odblokowane

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Justyna Bareła

Od poniedziałku, 24.07., Urzędy Pracy w Żarach i Żaganiu znów będą mogły wypłacać pieniądze na założenie własnej firmy lub na stworzenie miejsca pracy dla bezrobotnego.

Przypomnijmy, że wypłaty zablokowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na początku lipca. Chodziło o wprowadzenie ustawy „Za życiem”. Potrzebna była zmiana rozporządzenia, na podstawie którego podpisywane były umowy z bezrobotnymi. Zmieniono w nim zapis mówiący o tym, że należy ułatwiać powrót do pracy opiekunom osób niepełnosprawnych i wspierać m.in. kobiety w ciąży.

Na wypłaty mogą liczyć wszyscy ci, którzy na początku lipca dostali już decyzje np. o udzieleniu dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

– Wracamy także do rozpatrywania już złożonych wniosków, będziemy zapraszać bezrobotnych na rozmowy. Oczywiście cały czas przyjmujemy kolejne wnioski – mówi Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP w Żaganiu.

Dodatkowo, w Żaganiu również od poniedziałku rusza nowy nabór dla pracodawców, którzy chcieliby zatrudnić osobę do 30. roku życia na dwa lata. W pierwszym roku koszty utrzymania pracownika ponosi  PUP, w drugim – pracodawca. PUP w Żaganiu zaoszczędził pieniądze, które pozwolą na podpisanie umów z ok. 20 osobami.

Napisz komentarz »