REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wstyd na całą Polskę

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Norbert Królik

W obronie żarskiego ekologa, od którego burmistrz domaga się pieniędzy i przeprosin, stanęła Alina Czyżewska, aktorka i aktywistka Sieci Obywatelskiej Watchdog. Napisała list do Danuty Madej.

Żarski ekolog, Remigiusz Krajniak, prezes fundacji Eko-Lubusz, naraził się Danucie Madej słowami: „Dopóki burmistrz miasta Żary będzie powiązany pośrednio ze Swiss Krono, powietrze w Żarach się nie zmieni. Mam na myśli to, że mąż Danuty Madej pracuje w tej firmie” (tak powiedział w jednym z wywiadów R. Krajniak).

D. Madej wezwała go do „usunięcia naruszenia dóbr osobistych” w formie zapłaty 15 tys. zł i opublikowania przeprosin.

Zamknąć usta

Z takim sposobem działania burmistrza nie zgadza się Alina Czyżewska, pochodząca z Gorzowa Wlkp. aktorka m.in Teatru w Gliwicach i aktywistka Sieci Obywatelskiej Watchdog.

– Często burmistrzowie czy prezydenci naszych miast próbują nam, obywatelom, zamknąć usta, kiedy zaczynamy mówić niewygodne dla nich rzeczy. Straszenie sądem za naruszenie dóbr osobistych to częsty sposób na uciszanie nas i eliminowanie przyszłej krytyki z ust innych obywateli. Takie wezwania do zapłaty nazywam próbą wymuszenia podatku od wolności słowa. Nie znam osobiście pana Krajniaka, ale będę wspierała każdego, kto będzie w ten sposób traktowany przez władzę – mówi A. Czyżewska.

Niewygodny temat

Aktorka napisała list do Danuty Madej. Czytamy w nim m.in:

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 587

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »