REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żegna się z sądem

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Czesława Kojtych, szefowa kuratorów do spraw rodzinnych i nieletnich w Sądzie Rejonowym w Żarach, odchodzi na emeryturę po 47 latach pracy.

Całe swoje zawodowe życie przepracowała w sądzie, choć – jak przyznaje – chciała zostać nauczycielką. Skończyła w Legnicy wyższe studia pedagogiczne na kierunku resocjalizacja. Zaczyna od pracy w sądzie w Lubsku, od 2002 roku pełniła obowiązki kierownika kuratorów w Sądzie Rejonowym w Żarach. Kierowała 23 kuratorami społecznymi i 8 kuratorami sądowymi.

Co było najtrudniejsze w pracy?

– Kurator pracuje z rodzinami z poważnymi problemami z prawem, zdemoralizowanymi nastolatkami czy osobami uzależnionymi. Zdarzyło mi się przyjść na przykład do domu, w którym zastałam kompletnie pijaną matkę i małe dziecko. Wzięłam je za rękę, zaprowadziłam do babci. Zostało już u niej – opowiada. Ale zaznacza, że zdarzały się też sukcesy. – Niedawno przyszła do mnie pani z bukietem ogrodowych kwiatków. Bo wróciło do niej dziecko, uprzednio zabrane z domu. Rodzicami wstrząsnęło to bardzo mocno, podjęli leczenie. I stworzyli warunki, by dziecko mogło znowu z nimi być – mówi.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 151

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »