REKLAMA
absolut

Sport

Z Żar do pierwszej reprezentacji

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Łukasz Rubczyński, trener żarskiego Chromika i asystent trenera reprezentacji Polski U-15, otrzymał powołanie do sztabu szkoleniowego pierwszej reprezentacji kraju, która w Wałbrzychu przygotowuje się do EuroBasketu.

Reprezentacja Polski w Wałbrzychu przebywa od 15 lipca. Podczas dwutygodniowego zgrupowania rozegra dwa mecze z reprezentacją Czech.

Łukasz przez tydzień będzie nie tylko przyglądał się pracy Mike`a Taylora, ale także brał udział w treningach naszej kadry. – Będę miał możliwość podpatrywania najlepszych. To kolejna cenna lekcja. – stwierdza Łukasz.

Rubczyński niedawno wrócił z Cetniewa, gdzie pracował z kadrą U-15. – Przygotowujemy młodych, najlepszych koszykarzy do mistrzostw Europy U-16. To kolejne zgrupowanie. Mamy kilku bardzo utalentowanych graczy. Jest Michał Pluta z Sevilii, Filip Siewruk z Barcelony, czy Kacper Kłaczek, który za chwilę wyruszy w świat. W tym roku naszą docelową imprezą jest Turniej Nadziei Olimpijskich, który będzie rozgrywany w grudniu we Wrocławiu. To będzie prawdziwy sprawdzian przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy – dodaje Łukasz.

Rubczyński pracę w klubie i reprezentacji łączy z zawodową pracą w straży pożarnej. – Przy okazji chciałbym podziękować komendantowi Robertowi Słowikowskiemu i kolegom z pracy, że mimo okresu urlopowego pozwolili mi na wyjazd do Wałbrzycha – kończy trener.

Napisz komentarz »