REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Wasze sprawy

My ze wsi to druga kategoria

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: Norbert Królik

– Od 15 lat staram się o przebudowę niebezpiecznego zakrętu w Bieniowie i ciągle słyszę, że nie ma na to pieniędzy – skarży się Gerard Jankiewicz z Bieniowa.

– Na tym zakręcie jest wiele wypadków. Poza tym jeżdżą tędy ciężkie samochody do tartaku, a droga jest bardzo wąska – mówi Gerard Jankiewicz, były sołtys Bieniowa, który od lat walczy o poprawę bezpieczeństwa na drogach w wiosce. Kilka lat temu organizował m. in. blokadę drogi krajowej w Bieniowie, żeby walczyć o większe bezpieczeństwo mieszkańców. Teraz chce, żeby powiat żarski (droga jest powiatowa) poprawił zakręt na ul. Górnej w Bieniowie w okolicy stawu. Dwa ostre zakręty powodują, że zdarzają się tam stłuczki i wypadki. – Sam miałem na tym zakręcie wypadek. Poza tym wyciągaliśmy już kilka samochodów, które wpadły do tego stawu – mówi G. Jankiewicz.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 126

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »