REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wędkarze bez wody, ryby na diecie

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Wędkarze z Lubska w tym sezonie pochowali wędki. Ryb nie wolno im łowić ani na zalewie Karaś, ani na Nowińcu. Czyja to wina? A jakie będą tego skutki?

Wędkarze z koła nr 1 żalą się, że nie mają gdzie łowić. Na Karasiu obowiązuje zakaz nałożony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w związku z remontem terenu wokół zalewu, na Nowińcu Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu nie udało się podpisać umowy na dzierżawę z burmistrzem Lubsko. Wędkarzom została glinianka i rzeka Lubsza.

– Mieliśmy podpisaną umowę na Karasia z OSiR-em, ale została wypowiedziana – mówi Eugeniusz Zankowicz, prezes koła wędkarskiego nr 1 w Lubsku. – Teraz żadna woda w Lubsku nie należy do PZW.

 

Kto zabrania łowić?

Dlaczego na Karasiu nie wolno łowić?

Wydałam zakaz wchodzenia przez wędkarzy na teren budowy na Karasiu – mówi Maria Łaskarzewska, dyrektor OSiR-u. – Byłam do tego zobligowana przepisami. Zwróciłam się do Starostwa Powiatowego, które zleciło remont tego terenu, z prośbą o kontakt, jednak do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi ani nie wyznaczono terminu spotkania. Nie wiem, kiedy skończy się budowa, ponieważ nie znam harmonogramu.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 322

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »