REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Kraksa na Zatorzu

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: bj

Audi wjechało w passata i renówkę na skrzyżowaniu ul. Baczyńskiego z ul. Częstochowską w Żarach. Passat przewrócił się na bok (w czwartek, 13.07.).

Audi jechało ul. Baczyńskiego w stronę centrum. Z impetem wjechało w dwa inne auta. Samochody zderzyły się z taką siłą, że jeden z nich, volkswagen passat, przewrócił się na bok. Za jego kółkiem siedziała 37-letnia żaranka. W wypadku ucierpiał też renault clio, którym jechała 31-letnia mieszkanka powiatu żarskiego. Wypadek spowodował 38-letni mieszkaniec Żagania, kierowca audi. Wszystko wyglądało bardzo groźnie. Na miejscu pojawiła się policja, dwie karetki pogotowia i dwa zastępy strażaków.

Karetki zabrały do szpitala obie kobiety.

– Pacjentki miały powierzchowne urazy. Po diagnostyce zostały zwolnione do domu – informuje Justyna Wróbel, rzeczniczka 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

– Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Sprawa zostanie skierowana do sądu – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Po wypadku, skrzyżowanie było zablokowane i oznakowane taśmą. Pomimo tego próbowała przez nie przejechać kobieta jadąca volkswagenem passatem. Policjanci kazali jej zawrócić.

– Gdy cofała, uderzyła w tył naszego samochodu ratownictwa technicznego iveco-daily. Policja prowadzi postępowanie w sprawie kolizji – informuje mł. asp. Paweł Brela z żarskiej PSP.

Napisz komentarz »