REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Radziecki niewybuch w stawie

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Mogło dojść do tragedii. Sto metrów od żarskiego schroniska dla zwierząt przy popularnej trasie spacerowej, w stawie, tuż przy brzegu, leżał radziecki niewybuch.

Łukasz Górski razem ze swoimi córkami, Martynką (3 l.) i Elizą (8 l.), wybrał się w sobotę, 15.07., do żarskiego schroniska, by zabrać na spacer psy. Dziewczynki uwielbiają zwierzęta i rodzina często spędza czas, opiekując się bezdomnymi psami.

– Jeden z piesków był bardzo podekscytowany i podbiegł do wody, by się napić – opowiada pan Łukasz. – Gdy podeszliśmy do wody, przy brzegu zauważyłem minę. Jestem zawodowym żołnierzem, więc od razu zadzwoniłem na policję, by zabezpieczyli teren. Upewniłem się jeszcze, że jest to radziecka mina przeciwpancerna TM62M z 7-kilowym wkładem materiału wybuchowego – mówi.

Mina znajdowała się w stawie niespełna 100 metrów od schroniska.

– Policja otrzymała zgłoszenie o niewybuchu w stawie w sobotę około 17.00 – mówi Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji. – Teren został zabezpieczony, a na miejsce wezwano saperów, którzy zabrali niewybuch – mówi policjantka.

Napisz komentarz »