REKLAMA

Kronika policyjna, Ludzie, wydarzenia

Oskarżenie za śmierć

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: bj

Przed sądem za spowodowanie śmiertelnego wypadku stanie Piotr K., 22-latek z powiatu żagańskiego.

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi K (22 l.), przesłała do sądu żarska prokuratura. – Zarzucamy mu spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym – mówi Robert Brzeziński, szef żarskich prokuratorów.

Przypomnijmy. Chodzi o tragedię, do której doszło w pierwszy dzień świąt wielkanocnych, 16.04. Renault, za kółkiem którego siedział Piotr K. przed ostrym zakrętem w lewo, na łuku drogi zjechało na przeciwległy pas. I uderzyło czołowo w nadjeżdżającego volkswagena. Z wypadku bez większych obrażeń wyszedł 41-letni kierowca golfa i jego 28-letni pasażer. Najmniej szczęścia miała 17-letnia Nikola z Tuplic, pasażerka renault. W szpitalu w Zielonej Górze, dokąd przetransportował ją śmigłowiec, przeszła operację biodra i usunięcia oka. Miała zmasakrowaną lewą część twarzy, uszkodzone płaty i obrzęk mózgu. Zmarła po kilku dniach walki o życie, 23.04.

Dokładnie nie wyjaśnił

Dziewczyna wracała do domu z nieodległej miejscowości, gdzie gościła u rodziny swojego chłopaka, Piotra K. Wcześniej obiecała mamie, że będzie najpóźniej o godz. 18.30. Dlatego wsiadła do auta razem ze swoim chłopakiem. Znali się od ok. 2 lat, parą byli od trzech miesięcy.

– Mamy opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego, który stwierdził, że samochód nie miał żadnych usterek technicznych, które mogłyby się przyczynić do wypadku. Niestety nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny. Podejrzany nie przedstawił precyzyjnej wersji zdarzeń. Na pewno w żaden sposób do wypadku nie przyczynił się kierowca volkswagena-tłumaczy R. Brzeziński.

Wiadomo, że Piotr K. nie jechał za szybko. Na tym odcinku, pomimo tego, że jest bardzo wąski i z zakrętami, nie ma ograniczenia prędkości, więc kierowca mógł jechać nawet 90 km na godz.

Wobec 22-latka prokuratura zdecydowała się zastosować poręczenie majątkowe w wysokości 8 tys. zł. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Napisz komentarz »