Baner GO-MAN 1000x200

Rankingowa czołówka

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Do Żar zawitali młodzi tenisiści z całej Polski, którzy przez dwa dni (11-12.07.) na kortach przy ulicy Hutniczej i na stadionie Syrena, walczyli o punkty do ogólnopolskiego rankingu młodzików (do lat 14).

Po Puchar Burmistrza w kategorii chłopców sięgnął Jakub Bojarski z ZCT Sport Tarnów, który w finale pokonał Michała Osomańskiego (KKT Wrocław). Trzecie miejsca zajęli – Mikołaj Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo) i Adam Marcinkowski (FairPlayce Poznań). W kat. dziewcząt wygrała Weronika Szałek (KKT Wrocław), pokonując w finale Marię Szymańską (AT Promasters Szczecin). Trzecie miejsca zajęły – Matylda Braziewicz (PT Olimpia Poznań) i Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja). W turnieju wystartowali również reprezentanci Żar – Kacper Zych, Daniel Białonoga i najmłodszy w zawodach Filip Gorczyca. Niestety wszyscy zakończyli swoją rywalizację już na pierwszych rundach. Organizatorem turnieju była Szkółka Tenisowa Smecz.