twoj_dom_baner_1000x200_2017

Fecet z żelaza

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Damian Onuchowski z Żar zajął drugie miejsce w prestiżowych zawodach Enea Bydgoszcz Triathlon, gdzie na starcie stanęło ponad 3000 zawodników.

50-letni zawodnik wystartował na dystansie – 950 metrów pływanie, 45 kilometrów jazdy na rowerze i 10.5 km biegu. Pokonanie tego dystansu zajęło mu 2 godziny 22 minuty, co dało mu drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej i 83. open. – Jestem bardzo zadowolony z tego startu, bo może miałem już lepsze czasy, ale w końcu dobrze rozłożyłem siły, nie podpalałem się, trzymałem rezerwy do ostatniej dyscypliny, czyli do biegania. To pozwoliło mi kontrolować przebieg zawodów i ostatecznie osiągnąć spory sukces. Zimnej głowy zabrakło podczas ostatnich zawodów w Poznaniu, gdzie zajechałem się na rowerze – relacjonuje Onuchowski.

Damian triathlon trenuje od pięciu lat. Wcześniej bawił się sportem. – Chodziłem na siłownię, grałem w piłkę ręczną. Do tej morderczej dyscypliny namówił mnie kolega. Razem wystartowaliśmy w Sławie. Ja, po strasznych cierpieniach ukończyłem zawody, a on się wycofał. Impreza w Bydgoszczy to mój 17 triathlon. Sam start w zawodach to pestka, najbardziej wyczerpujące są przygotowania i treningi. Korzystam ze wskazówek profesjonalnego trenera – mówi Damian.

Teraz przygotowuje się do kolejnej imprezy, największych zawodów w Polsce, gdzie wystartuje w połówce Ironman. – Pełny dystans, czyli 3.86 km pływanie, 180.2 km na rowerze i pełny maraton – 42.195 km, mam zamiar pokonać w przyszłym roku. Już nawet wiem gdzie, ale na razie nie zdradzę miejsca – mówi Damian. W jego ślady idzie 14-letni syn Michał, który od roku trenuje lekkoatletykę w Agrosie i ma coraz lepsze wyniki.