REKLAMA

Wasze sprawy

Nie będą rozpieszczać mieszkańców

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Mieszkańcy Żar skarżą się, że w samym centrum miasta, na zabytkowej ul. Browarnej, walają się śmieci.

Starta śmieci kłuje w oczy. Otrzymaliśmy kilka telefonów w tej sprawie. Stare meble, zepsute sprzęty, szmaty, gruz. To wszystko zalega na niedawno remontowanej ulicy. 

– To wygląda bardzo źle – mówi Bartosz Zdrojewski, mieszkaniec okolicy. – Powinni to usunąć.

Poleżą całe wakacje

O śmieci na Browarnej pytamy w Urzędzie Miasta. Chcemy wiedzieć, czy któryś z urzędników widział na własne oczy, co się tam dzieje. Prosimy jednego z nich, by wybrał się tam z nami.

– Meble i inne odpady wielkogabarytowe wywozimy cztery razy do roku, czyli raz na kwartał i to się do końca roku na pewno nie zmieni – zastrzega Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w Żarach, który pojechał z nami na Browarną. – Nie ustąpimy, bo musielibyśmy podnieść cenę za śmieci tym, którzy sami wywożą wielkie gabaryty. Przecież za to zapłacą wszyscy. Czy to tak trudno przy zakupie nowych mebli poprosić dostawcę, żeby za drobna opłatą wywiózł nam stare? – pyta.

– Nie mamy pieniędzy na częstszy wywóz – wtóruje mu Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury. – Jeśli dziś zabiorę te odpady, jutro pojawią się nowe. W ten sposób rozpieścimy mieszkańców, a to nie o to chodzi. Chcemy, aby ludzie sami je wywozili do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Brata Alberta, gdzie Pekom przyjmie je za darmo.

Kolejny wywóz wielkich gabarytów zaplanowano na wrzesień, zatem przez całe wakacje śmieci będą „zdobić” ulice. Nie tylko odnowioną za 100 tys. zł Browarną, ale wszystkie w Żarach.

Napisz komentarz »