REKLAMA
absolut

Aktualności, Komunikacja

Jest kara, jest tempo

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Wystarczyło, aby miasto zaczęło naliczać kary, by firma remontująca ulicę Żarską w Żaganiu przyśpieszyła z pracą. W środę, 12 lipca, oddała drogę.

Jak nas poinformowała Agnieszka Zychla, rzecznik Urzędu Miasta, konsorcjum firm Molewski, teraz urzędnicy mają 5 dni, aby skontrolować jakość wykonanych prac.

– Sprawdzimy, czy Żarska została wykonana zgodnie z projektem i czy nie ma usterek – mówi rzeczniczka. – To potrwa kilka tygodni.

Przypomnijmy, firma nie dotrzymała czterech terminów zakończenia robót. Od ostatniego – 15 czerwca – Urząd Miasta w końcu zaczął naliczać kary umowne. Do 12 lipca urosły one do ok. 18 tys. zł. Gdy miasto zaczęło naliczać kary, to i roboty nabrały tempa.

 

CBA sprawdza

Mieszkańcy cieszą się, że drogę w końcu oddano do użytku.

– Jest równiej, ale droga i chodnik są dużo węższe niż wcześniej – mówi Józef Zygmunt. – Czekamy na powrót autobusów oraz zadaszone wiaty na przystankach – dodaje jego żona, Irena Zygmunt.

Modernizacja 700-metrowego odcinka kosztowała 3 mln 486 tys. zł.

Żarską można już jeździć, tymczasem Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy przy inwestycji nie doszło do nieprawidłowości i dlaczego urzędnicy miejscy nie naliczali kar firmie za niedotrzymanie wcześniejszych terminów. Jak nas poinformował Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej, CBA analizuje dokumentację przetargową.

Napisz komentarz »