REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Sport

WITAMY W OKRĘGOWCE!

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Piłkarze Stali Jasień po siedmiu latach przerwy wracają do klasy okręgowej. Awans zawodnicy z Jasienia wywalczyli w ostatniej kolejce sezonu, pokonując na własnym stadionie Czarnych Czarnowo 7:1. O punkt wyprzedzili piłkarzy Alfy Jaromirowice.

To ogromny sukces podopiecznych Tomasza Korolika. – Do końca wierzyliśmy w ten awans i rzutem na taśmę się udało. Mamy bardzo fajny zespół, to połączenie młodości z rutyną – stwierdza szkoleniowiec. – W przodzie mamy kim postraszyć, bo Bartłomiej Toczaniuk i Michał Prokopowicz, zdobyli odpowiednio 22 i 21 bramki – dodaje szkoleniowiec. – Musimy się wzmocnić, szukamy młodzieżowców, bo na tym etapie rozgrywek, mamy obowiązek mieć dwóch takich zawodników na boisku – stwierdza Grzegorz Kasowki, prezes Stali.

-W piątek, 7 lipca, rozpoczęliśmy treningi, ale rytm przygotowań ze względu na wakacje i urlopy zawodników, jest mocno zaburzony. Rozegramy tylko dwa mecze kontrolne – mówi trener. Najważniejsze jednak, że wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans zadeklarowali chęć gry w przyszłym sezonie – dodaje.

Drużyna z Jasienia może liczyć na swoich, kibiców, którzy licznie przychodzą na mecze Stali. W klasie okręgowej frekwencja powinna być jeszcze lepsza.

Kibicuje im kapłan

Najwierniejszym kibicem Stali jest ksiądz Szymon Kluj, który po zakończeniu sezonu odprawił mszę w kościele p.w Matki Bożej Różańcowej w intencji piłkarzy, działaczy i kibiców. Przed nabożeństwem zawodnicy Stali wręczyli kapłanowi oficjalny dres klubowy. Ksiądz często wspomaga piłkarzy z ławki, co jest niecodziennym widokiem na piłkarskich boiskach.

– Liczę, że nadal będzie nas wspierał – dodaje prezes. – Czeka nas bardzo ciekawy sezon. Zaczynamy od pojedynku z Piastem Iłowa, ale już nie możemy się doczekać konfrontacji z żarskim Promieniem – kwituje Korolik.

Napisz komentarz »