REKLAMA
absolut

Gospodarka

Kto zachował stołek?

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Prezesi żagańskich spółek rozliczeni. Jeden wyleciał, drugiemu obniżono pensję, pracę trzech kolejnych rady nadzorcze oceniły pozytywnie. Podobnie jak burmistrz.

Stołek ocalił prezes Żagańskich Wodociągów i Kanalizacji, Andrzej Pilimon. Zachował też pensję na dotychczasowym poziomie – 12 tys. 415 zł miesięcznie.

Pozytywną opinię otrzymał również Wojciech Szumski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych. Jego zarobki – 12 tys. 415 zł – też się nie zmienią.

– Pan Szumski będzie prezesem do końca kadencji, która upływa w przyszłym roku – informuje nas Mariusz Dudek, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej spółki MPOiRD.

Nie było zastrzeżeń do pracy prezesa Pałacu Książęcego, Pawła Lóssy. Nie zmieniono mu też pensji (8 tys. 666 zł miesięcznie).

Przez opóźnienia w budowie kolejnego bloku przy ul. Bema obniżono pensję prezesowi spółki Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Piotrowi Kowalskiemu – o 2 tys. zł (zarabiał do tej pory co miesiąc 10 tys. 346 zł).

– Przyjąłem propozycję niższego wynagrodzenia. Blok powstanie, bo otrzymamy kredyt na jego budowę – mówi Kowalski.

Po odwołaniu Bogdana Muchy (za brak programu naprawczego i straty, jakie generowała spółka) rada nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji ogłosiła już konkurs na jego następcę. Oferty od kandydatów spółka przyjmuje do 21 lipca.

Napisz komentarz »