REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Broni nie składają

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Ocalili już część drzew przed piłami drwali. Broni nie składają. Mówią, że planowana przebudowa ich ulicy nie może oznaczać, że z osiedla zniknie zieleń.

Dobrą dla nich wiadomość, że większość lip i kasztanowców na osiedlu przy ul. Spokojnej i Poznańskiej w Żarach nie zostanie wycięta, mieszkańcy usłyszeli na spotkaniu (7.07.) z Danielem Babulą, zastępcą naczelnika wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta i Agnieszką Ryzzą-Woźniak, dendrologiem, która zajmowała się oceną stanu drzew.

Wcześniej złożyli w Urzędzie Miasta pismo ze 150 podpisami w obronie drzew, które miały być wycięte – wzdłuż ul. Spokojnej i Poznańskiej oznakowano 24 drzewa (w tym 13 lip).

– Byliśmy przerażeni, bo na wszystkich pojawiły się znaki w kolorze pomarańczowym, oznaczającym, że idą pod topór – mówiła Jadwiga Koniecpolska, zarządczyni jednego z budynków i mieszkanka osiedla.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 218

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »