REKLAMA

Sport

Jankes wraca do Czarnych!

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Marcin Jankowski, najlepszy strzelec żagańskiej klasy B, wraca do swojego macierzystego klubu.

Popularny „Jankes” ostatnio grał w Czarnych Przybymierz, którym pomógł awansować do klasy A, strzelając 72 gole. W kolejnym sezonie również będzie grał w Czarnych, tyle, że w Żaganiu, w wyższej o dwa stopnie lidze –  okręgówce. To na razie, nieoficjalna informacja, bo ani klub, ani zawodnik, nie chcą jej potwierdzić.

Zapytany o wzmocnienia Sebastian Horodyski, trener Czarnych ucina dyskusję, zdradzając tylko, że Czarnych wzmocni bardzo doświadczony i wartościowy zawodnik. – Za wcześnie jeszcze na nazwiska. W nadchodzącym sezonie chcemy walczyć o awans do IV ligi. Nie może być inaczej – mówi.

Dodajmy, że M. Jankowski był postrachem bramkarzy drużyn klasy B. Średnio na mecz strzelał 3,6 gola. Jeszcze  w maju br. zapewniał w wywiadzie dla „Regionalnej”, że skończył zawodowo z futbolem. Jak się okazuje, zmienił zdanie, chcąc pomóc swojemu macierzystemu klubowi w walce o powrót do IV ligi.  – Mój macierzysty klub zawsze będę w moim sercu – mówił nam wtedy. – W Czarnych zaczynałem i nie wykluczone, że jeszcze zagram na koniec kariery. Szkoda, że po drugoligowej przygodzie, dziś żagański zespół gra w okręgówce. Moim zdaniem, Żagań zasługuje na minimum, czwartą ligę.

Napisz komentarz »