REKLAMA

Sport

Ze Szprotawy na mistrzostwa Europy!

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Niewielki klub ze Szprotawy wysyła na mistrzostwa Europy U-20 aż dwóch lekkoatletów.

Cztery medale mistrzostw Polski zdobyli szprotawscy lekkoatleci w rzucie oszczepem, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Najpierw, w mistrzostwach Polski do lat 23 w Suwałkach (1-02.07.) po srebro w rzucie oszczepem sięgnął Mateusz Kwaśniewski, mimo, że ciągle leczy kontuzję. Wychowanek ULKS-u Uczniak Szprotawa uzyskał znakomitą odległość 66.04. Tydzień później w mistrzostwach Polski juniorów Toruniu bardzo dobre występy zaliczyli młodsi zawodnicy ULKS-u, sięgając po trzy medale. Złoto w rzucie dyskiem wywalczył faworyt tej rywalizacji, Oskar Stachnik, posyłając dysk na odległość 60.27.

 – To kolejny wynik Oskara powyżej 60 metrów i nadzieja na dobry występ w mistrzostwach Europy, w Grosseto, 19-23 lipca tego roku – mówi zadowolony jego trener, Zygmunt Szwarc.

– Oskar nie był faworytem w drugiej konkurencji, pchnięciu kulą, ale zrobił super niespodziankę. Ustanowił nowy rekord życiowy poprawiając się o ponad metr, zdobywając srebrny medal z wynikiem 17.69.

Kolejny ze szprotawskich lekkoatletów, Patryk Zygmunt miał chrapkę na dwa medale i gdyby nie zmiana pogody prawdopodobnie mógłby swój plan zrealizować.  – Przez eliminacje w pchnięciu kulą przeszedł jak burza pchając na odległość 16.86, robiąc drugi wynik eliminacji.  W finale dzień później, obfity deszcz pokrzyżował jego plany. Wynik 15.72 i trzy

rzuty „spalone ” na 18 metrów – komentuje szkoleniowiec Uczniaka. – Patryk za to bardzo spokojnie podszedł do rzutu dyskiem. W eliminacjach uzyskał wynik 49.64, a w finale było jeszcze lepiej – 54.81, co dało mu brązowy medal.

 11 lipca Polski Związek Lekkoatletyki ogłosił kadrę na mistrzostwa Europy do lat 20. W kadrze znalazło się dwóch dyskoboli ze Szprotawy – Stachnik i Zygmunt.

Napisz komentarz »