5729-1504872275

Historyczne mistrzostwa

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

13 medali wywalczyli żarscy lekkoatleci podczas rozgrywanego w Słubicach finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Złote medale zdobyli: Zuzanna Mistoń – 80 m. p.pł., Alicja Dudkiewicz – kula, Mateusz Murias – wzwyż – 1,85 m, Z. Mistoń – 200 m.p.pł., Natalia Bielak – 1000 m, M. Murias – 200 m.p.pł., 4×100 m dziewczęta – Nina Pawłow, Z. Mistoń, Anna Caruk, Emilia Żelazek; 4×100 m chłopcy – Michał Paliga, Mateusz Murias, Filip Radzimski, Wojtek Dziok (wszyscy Gimnazjum nr 3 Żary). Srebrne medale wywalczyli: E. Żelazek (Gim 3) – kula, 100 m; Eryk Zając (Gim 2) – oszczep. Trzecia miejsca zajęły – Alicja Dudkiewicz – oszczep, Natalia Czech – 200 m p.pł. Warto zaznaczyć, że to były ostatnie mistrzostwa w kat. gimnazjów. W przyszłym roku w tej kategorii wiekowej będą rywalizować uczniowie szkół podstawowych.