dringenberg_baner_top_11-12-2017

Mali pływacy na medal

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie Boberki uczestniczyły w finale Wojewódzkiej Ligi Dzieci w Gorzowie Wielkopolskim.

Mali pływacy rywalizowali w trzech kategoriach: 50 m stylu klasycznym, 100 m stylem zmiennym oraz w sztafecie 4×50 stylem klasycznym. Wojciech Kubalewski był drugi w konkurencji 50 m stylem klasycznym (53,28) oraz  piąty na 100 m stylem zmiennym (1.46,86); Maciej Zięba zajął ósme lokaty w obu stylach (odpowiednio: 58,61 oraz 1.58,50); Kacper Gajda był piąty na 50 m stylem klasycznym (57,42) oraz jedenasty w konkurencji 100 m stylem zmiennym (1.59,48).  Maciej Kubalewski wygrał rywalizację na 100 m stylem zmiennym (1.58,24). Wśród dziewcząt Dominika Intek była piąta na 50 m stylem klasycznym (58.48) oraz dziesiąta na 100 m stylem zmiennym (1.59,87).  W kategorii sztafet 4×50 m stylem klasycznym, sztafeta w składzie: D. Intek, M. Zięba, W. Kubalewski oraz K. Gajda zajęła jedenaste miejsce.  Był to kolejny, finałowy start w Wojewódzkiej Ligi Dzieci Naszych zawodników. Zawody były bardzo mocno obsadzone, uczestniczyli w nich pływacy i pływaczki z siedmiu pływackich klubów sportowych województwa lubuskiego.  W punktacji końcowej w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci 2017 W roczniku 2008 W. Kubalewski zajął 6. miejsce, K. Gajda – 11., M. Zięba – 13.  W roczniku 2009 – M. Kubalewski uplasował się na 5. miejscu, G. Kowalski – 7.  Wśród dziewcząt D. Intek zajęła 12. miejsce.