REKLAMA

Gospodarka

Wirus i żądanie okupu w Saint Gobain

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Saint Gobain z Żar na celowniku hakerów. Wirus Petya, który narobił szkół w firmach na całym świecie, zaatakował również komputery zakładu z Kunic.

Wirus Petya zaatakował system firmy Saint Gobain w Żarach. A także w pozostałych oddziałach korporacji.

– W pewnym momencie komputery przestały po prostu działać – informuje Magdalena Nowak, dyrektor personalny Saint-Gobain Innovative Materials Polska sp z o.o.

Pracownicy zobaczyli tylko czarne tło, na nim napisy w czerwonym kolorze. Żądanie okupu – 300 dolarów za przekazanie unikalnego klucza, który pozwoli na dostęp do zablokowanych danych.

Firma informację o ataku hakerów przekazuje w krótkim komunikacie prasowym z 4.07. „Podobnie jak kilkanaście innych dużych korporacji, firma Saint-Gobain doświadczyła (27.06.) poważnego cyberataku. Systemy informatyczne zostały odłączone, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa i niezwłocznie uruchomione zostały procedury działania w trybie zastępczym we wszystkich jednostkach biznesowych Saint Gobain. W wyniku ataku żadne dane osobowe nie zostały ujawnione (…)”

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 249

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »