REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Komunikacja

Jeszcze dłuższy objazd

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Ulica Okrzei w Żarach ogrodzona i z objazdami. Ruszają prace kanalizacyjne na kolejnym odcinku.

Do ul. Zgorzeleckiej z centrum Żar, począwszy od przyszłego tygodnia, dojechać będzie można tylko przez miejską obwodnicę (dla aut ciężarowych to obowiązkowy objazd) lub przez ul. Witosa. Ekipa firmy, która przebudowuje ul. Okrzei, pojawi się na kolejnym jej odcinku.

– Już w piątek, 7.07., ruszamy z usuwaniem asfaltu na odcinku pomiędzy ul. Lubelską a miejscem, gdzie docelowo ma powstać rondo, czyli do zbiegu ulic Okrzei, Zgorzeleckiej, Witosa i Fabrycznej. Potrwa to do soboty – tłumaczy Piotr Nogajczyk, kierownik robót z Infrakom Kościan, wykonawcy inwestycji. I dodaje: – W przyszłym tygodniu rozpoczną się roboty kanalizacyjne. Wcześniej będą głębokie wykopy, dlatego fragment po fragmencie ulica pomiędzy tymi skrzyżowaniami będzie przez nas sukcesywnie ogradzana – zaznacza P. Nogajczyk.

 

Tylko dla mieszkańców

Utrudnienia rozpoczną się już od skrzyżowania ul. Lubelskiej, Okrzei i Szkolnej.

– W związku z pracami na kolejnym odcinku skrzyżowanie zostanie faktycznie wyłączone. Nie będzie tu, jak przy poprzednim odcinku, ruchu połówkowego i świateł. Kierowcy, którzy dotychczas na objazd wybierali ul. Baczyńskiego, pomiędzy Częstochowską a Lubelską, będą musieli jechać ul. Witosa – tłumaczy P. Nogajczyk.

Żeby ułatwić dojazd mieszkańcom do ich domów od przyszłego tygodnia ul. Młynarska będzie dwukierunkowa.

Pod koniec lipca na już zamkniętym odcinku ul. Okrzei pomiędzy ul. Częstochowską a Lubelską pojawi się pierwsza warstwa asfaltu, ale przejazdu dla samochodów nie będzie.

– W miarę możliwości z kolejnych fragmentów będą mogli korzystać mieszkańcy – zastrzega P. Nogajczyk.

 W ramach przebudowy ul. Okrzei zmodernizowane zostanie 613 metrów drogi – od ul. Częstochowskiej do ul. Zgorzeleckiej. Tam powstanie rondo. Pojawią się nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i ledowe oświetlenie ulicy. Remont ma kosztować 4 mln 376 tys. zł. Płaci za niego jest Urząd Miasta.

Napisz komentarz »