REKLAMA

Aktualności, Polityka

Radni uciekli burmistrzowi

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

2,5 mln zł chciał pożyczyć z banku burmistrz Żagania. Radni z opozycji wytknęli mu, że bezsensownie zadłuża miasto, po czym wyszli z sesji (5.07.).

Burmistrz potrzebował 2 mln 517 tys. zł między innymi na zabezpieczenie wkładu własnego miasta w uzbrojenie strefy przemysłowej i remont pałacyku przy ul. Jana Pawła II, podwyższenie kapitału zakładowego Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (na budowę kolejnego bloku przy ul. Bema) czy budowę chodników przy ul. Łużyckiej, Sosnowej i Jana Pawła II.

W tym celu Daniel Marchewka zwołał sesję nadzwyczajną w środę, 5 lipca. Przez urlopy, na sesji zjawiło się tylko 17 radnych, z czego 8 – z opozycji. Skarbnik Teresa Łapczyńska wyjaśniła radnym, na co ma iść kredyt i wtedy głos zabrał radny Sebastian Kulesza.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 246

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »