REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zmarli bronić się nie mogą

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Kilkanaście nagrobków na cmentarzu w Grabiku zostało uszkodzonych pod koniec czerwca. Mieszkańcy są zszokowani. – Jak tak można zmarłych niepokoić? – pytają. Problem maja też żywi. Bo muszą wymienić pomniki.

Przewrócony krzyż oraz płyta, obtłuczone narożniki i rozbita na kawałki szklana tablica z nazwiskiem babci – taki widok zastało małżeństwo, które wybrało się na groby bliskich na cmentarzu w Grabiku.

– Byliśmy zszokowani tym, co zobaczyliśmy. Ta płyta była mocno osadzona. Ktoś musiał użyć dużej siły, żeby ją przewrócić – mówi Stanisław Abramowicz, mieszkaniec Grabika, który opiekuje się grobami krewnych na cmentarzu. Zauważył, że poobijane są również inne nagrobki. – Zostały uszkodzone tylko te stare, z lastrika. Granitowych nikt nie ruszył. Czy komuś chodziło o to, żeby ludzie byli zmuszeni wymieniać nagrobki na nowe? Przecież gdyby to byli wandale, to niszczyliby, jak leci – argumentuje pan Stanisław.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 152

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »