REKLAMA

Praca, Wasze sprawy

Wypłaty zablokowane

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Justyna Bareła

Jeżeli złożyłeś w Urzędzie Pracy wniosek o dotację na założenie własnego biznesu albo o refundację na utworzenie miejsca pracy, nie wiadomo, kiedy dostaniesz pieniądze. Wypłaty zablokowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zablokowano także dofinansowania na utworzenie spółdzielni socjalnej. Decyzję o tym, że wszystkie umowy należy wstrzymać z dniem 1.07., Urzędy Pracy dostały w środę, 5.07.

– Mamy pieniądze na jedno i drugie, ale z realizacją tych form pomocy musimy się wstrzymać – potwierdza Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zatrudnienia PUP w Żarach.

– Jesteśmy zaskoczeni, bo nie mieliśmy wcześniej żadnych sygnałów. Od początku miesiąca mamy 5 osób, które dostały już informację, że otrzymają dotację na działalność gospodarczą, a trzech przedsiębiorców – zgodę na refundację. Nie wiemy, kiedy dostaną te pieniądze. Rozporządzenie ministerstwa tego nie reguluje. Dopiero będziemy pisać do nich prośbę o wyjaśnienia – mówi Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia w żagańskim PUP.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 131

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »