REKLAMA

Sport

Sobieski coraz mocniejszy

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

To już pewne – jeden z filarów żagańskiego klubu WKS Sobieski, Alan Goltz – zostaje w drużynie na kolejny sezon.

Drugoligowy zespół ma pięciu nowych siatkarzy. Obecnie zawodnicy są na urlopach, a do treningów wrócą w sierpniu.

– Przygotowania do nowego sezonu zaczniemy tradycyjnie od zgrupowania w Świnoujściu, w jednostce wojskowej – mówi Artur Chaberski, trener WKS-u. – Na obóz wyjeżdżamy 25 sierpnia.  Czeka nas dużo pracy, bo zespół został mocno przemeblowany. Odeszło od nas czterech zawodników: Damian Siuta, Piotr Kramer, Patryk Szymański oraz libero, Rafał Bareła. 

Ich miejsce zajmą nowe nabytki: przyjmujący Adrian Bocianowski (ostatnio II liga niemiecka), rozgrywający Mateusz Ruciński (ostatnio Astra Nowa Sól), przyjmujący Przemysław Kępski (ostatnio AZS UZ Zielona Góra), środkowy Tomasz Kubera (UKS  Jedynka Szprotawa) oraz wychowanek WKS-u, Kamil Tańczyk (ostatnio SOS Zielona Góra). 

 – Ale to nie koniec. Staramy się o jeszcze jednego wartościowego zawodnika, na pozycji środkowego – zdradza Chaberski. – Cieszymy się, że zostaje z nami również Alan Goltz, który w minionym sezonie był jednym z filarów Sobieskiego. Mimo, że był poprzedni klub, Astra Nowa Sól chciał go z powrotem, udało się przedłużyć jego wypożyczenie. Ponadto, w Sobieskim zostają: Adrian Milczarek, Piotr Sajdak, Paweł Skibicki, Kamil Kulczycki, Michał Trzmiel, Artur Szułczyński i Patryk Bogdanowicz.

Przypomnijmy, żagańska drużyna w minionym sezonie osiągnęła największy sukces w historii drugoligowych występów, docierając do półfinałów centralnych play-off  o awans do I ligi.

Napisz komentarz »