REKLAMA
absolut

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

W Żarach jak w Rzymie

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Bgusława Janicka-Klisz

Zamek i pałac w Żarach mogą zmienić właściciela. Obecni najwyraźniej przymierzają się do sprzedaży, choć rozgłosu unikają.

Oferta sprzedaży największego żarskiego zabytku pojawiła się na profesjonalnej stronie internetowej www.palacewpolsce.pl, gdzie umieszczane są ogłoszenia o pałacach i zamkach do kupienia. Znalazła się tam informacja dotycząca walorów historycznych i widokowych, a przede wszystkim o możliwości przystosowania tego miejsca na cele komercyjne.

Kompleks zamkowo-pałacowy Bibersteinów-Promnitzów to największa atrakcja turystyczna Żar. Budynek zamkowy lub pałacowy można zaadaptować na galerię handlową, hotel, galerią artystyczną, ośrodek konferencyjny, dom spokojnej starości, gastronomię. Dachy na budynkach pałacu i zamku nowe z dachówki ceramicznej. Obiekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta z przynależną powierzchnią parkingową na 100 miejsc z możliwością rozbudowy do 300 miejsc oraz ogrodem” – czytamy w ogłoszeniu na stronie internetowej. Dalej jest szczegółowy opis zabytku, z dziedzińcem, ogrodem. I dodatkowo informacja o powierzchni zabudowań – pałac docelowo 20 tys mkw., zamek docelowo 3 tys. 800 mkw. Cena pozostaje tajemnicą. Jest tylko adnotacja „do uzgodnienia”.

 

Kiedyś chcieliśmy sprzedać…

Jako kontakt w ogłoszeniu wskazany jest adres e-mailowy biura Jerzego Pietraka, jednego z właścicieli zamku i pałacu. Do tego telefony do firmy GTS, należącej do Marina Kwiatkowskiego, jego wspólnika. Dzwonimy pod podany numer. Gdy się przedstawiamy i mówimy, z czym dzwonimy, po kilkuminutowych konsultacjach słyszymy, że pracownicy firmy nie będą podawali informacji w tej sprawie. Dzwonimy do właścicieli.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 591

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. jedrekmast 11 lipca 2017 10:55 - Odpowiedź

    No to jest na sprzedaz czy nie jest.Wszyscy w kolo klamia albo przeinaczaja…A o urzednikach to szkoda gadac…

Napisz komentarz »