REKLAMA

Kultura, Oświata, Wasze sprawy

Czekają na gimnazjalistów

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Justyna Bareła

Pojedyncze wolne miejsca zostały w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie żagańskim.

Absolwenci gimnazjów o przyjęcie do szkoły mogą starać się aż do końca sierpnia.

-Planujemy 4 klasy pierwsze. Zgłosiły się 104 osoby, wychodzi po 26 osób do jednej klasy. O wolne miejsca zawsze można pytać, ale przyjmować będziemy już raczej tych z dobrymi wynikami – mówi Mieczysław Śmieszek, dyrektor Liceum im. S. Banacha.

-Pojedyncze wolne miejsca mamy w liceum i szkole branżowej. Zamknięte są już listy w technikach mechatronicznym, mechanicznym, teleinformatycznym, ekonomicznym i organizacji reklamy. Od września chcielibyśmy uruchomić siedem klas pierwszych – dodaje Zbigniew Stebelski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych.

 

Przyjdź i zapytaj

Pięć klas pierwszych planowanych jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu.

-W technikum logistycznym z innowacją wojskową mamy 48 osób, będą dwie klasy, więc jeszcze około 4-5 osób możemy przyjąć – mówi Anna Król, wicedyrektor szkoły. W technikum logistycznym są zapisane 24 osoby, więc są wolne 2-3 miejsca. -Klasa liceum z innowacją wojskową jest już w komplecie 26 uczniów, ale łączona będzie z klasą o specjalności ratownictwo przedmedyczne, do której mamy jeszcze 4 miejsca – dodaje A. Król. W klasie branżowej wielozawodowej zapisanych jest 29 osób. -Nie mamy tu limitu, możemy przyjąć jeszcze wszystkich chętnych – dodaje dyrektorka.

-Wpłynęło 59 podań. W ubiegłym roku mieliśmy dwie klasy po 30 osób, więc ewentualnie możemy znaleźć pojedyncze miejsca – Dorota Grzeszczak.

-Wolne miejsca mamy tak naprawdę w klasie technikum żywienia i ekonomicznym – przyznaje Irena Mucha, wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie. -Zgłosiło się 36 osób. Pełną mamy klasę technikum informatycznego, przyjmować możemy też do szkoły branżowej – dodaje.

 

Przyjmą wszystkich

-Mamy 42 podania, gdy tylko będą chętni mamy finanse na to, by otworzyć więcej klas (szkoła finansowana jest bezpośrednio z Ministerstwa Rolnictwa – przyt. red. ) – mówi dyrektor Zbigniew Hałabura. I wymienia -W szkole branżowej uczyć będziemy operatorów maszyn i urządzeń rolniczych. W klasie technikum przyjmujemy do specjalności technik rolnik, agroturystyki oraz żywienia i usług gastronomicznych. Na pewno rozpoczniemy też kurs R.3. na prowadzenie produkcji rolniczej dla dorosłych.

Podania przyjmowane są także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej.

-Mamy 36 kandydatów, czyli za dużo na jedną klasę, za mało na dwie. Możemy przyjąć uczniów do technikum o specjalności informatycznej, hotelarskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych, będziemy tworzyć klasy łączone – mówi dyrektor Violetta Szary.

Napisz komentarz »