REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dzień pamięci

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: bj

Obchody narodowego dnia pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA odbędą się Żarach w najbliższy wtorek, 11.07.

Rozpoczną się o godz. 10.30 od złożenia wiązanek przy tablicach poświęconych ofiarom ludobójstwa przy kościele p.w. św. Józefa przy ul. Szymanowskiego. O godz. 11.10 kwiaty będą składane w parku przy ul. Podwale, gdzie znajduje się tablica poświęcona sprawiedliwym Ukraińcom.

Główne obchody zaplanowane są na cmentarzu komunalnym przy ul. Szpitalnej, przy bramie od ul. Słowiczej o godz. 12. Otworzy je sygnał miejskich syren alarmowych. Rys historyczny „Krwawa niedziela” przedstawi Krzysztof Kopociński z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, potem swoje przemówienia wygłoszą zaproszeni goście. Odmówiona zostanie modlitwa za pomordowanych. Po złożeniu kwiatów nastąpi salwa honorowa i pamiątkowe zdjęcie uczestników. O godz. 13.30 w sali konferencyjnej żarskiego Ratusza odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem „Budowanie kultu ludobójców na Ukrainie XXI wieku – w kontekście bezpieczeństwa Polski”. Wstęp wolny.

Napisz komentarz »