REKLAMA

Sport

Nie rozpieszczali kibiców

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Choć nasza najlepsza drużyna piłkarska, Sprotavia Szprotawa zajęła dobre, siódme miejsce w rozgrywkach IV ligi, to wiosną piłkarze nie rozpieszczali kibiców.

W rundzie wiosennej na własnym stadionie podopieczni Mieczysława Sobczaka nie wygrali ani razu, nie licząc punktów zdobytych walkowerem (Odra Górzyca nie kwapiła się przyjechać na mecz). Zdobyli tylko 4 gole, tracąc 11. Dużo lepiej szprotawianom wiodło się na wyjazdach. To głównie dzięki pięciu wygranym i dwóm remisom zanotowanym na boiskach rywali, Sprotavia skończyła rozgrywki na wysokim siódmym miejscu z dorobkiem 49 punktów.  W wyjazdowych spotkaniach piłkarze strzelili 12 goli, tracąc jedynie 6. Warto dodać, że napastników często wyręczał obrońca Bartosz Olejniczak. W sumie zdobył 11 goli, będąc najlepszym strzelcem Sprotavii. Dwa gole dołożył Maciej Brzeźniak, po jednym – Michał Sucharek, Mariusz Ekiert i Łukasz Gawron.

Przed rundą wiosenną prezes Sprotavii, Dariusz Marciniak podkreślał, że drużynę stać na utrzymanie w IV lidze.

– Początek rundy nie był najlepszy. Na pierwszą wygraną czekaliśmy do siódmej kolejki. Piłkarze nie mogli się coś dotrzeć, potrzebowali czasu na zgranie. Kilka spotkań zremisowaliśmy w pechowy sposób. Końcówka była wręcz wyśmienita – osiem spotkań bez porażki – ocenia prezes. – Dziękuję chłopakom za walkę. Siódme miejsce to sukces klubu, choć przyznam, że nad naszym boiskiem jest jakieś fatum, bo nie potrafiliśmy wiosną wygrać ani jednego meczu. Wierzę, że ta zła seria zostanie przełamana w nadchodzącym sezonie.

 Zostaną wszyscy?

Trener Mieczysław Sobczak nie chce komentować ani gry ani wyniku.  Zapewnia, że chciałby zostać na kolejny sezon w szprotawskim klubie. D. Marciniak przyznaje, że jest z niego bardzo zadowolony.

– Mam do trenera pełne zaufanie i chcę, aby kontynuować swoją pracę w kolejnym sezonie. Robimy też wszystko , aby zachować ten skład drużyny. Cieszę się, że młodzież robi ogromne postępy. Sprotavia jako jedyna w województwie wystawia aż trzy drużyny młodzieżowe w nadchodzącym, prestiżowym turnieju Dobiegniew Cup.

Tyle prezes i trener. Wiosną Sprotavię reprezentowali: Marcin Korotyszewski, Adrian Sala, Łukasz Gawron, Bartosz Olejniczak, Karol Haraś, Maciej Kononowicz, Tomasz Czekurłan, Michał Sucharek, Robert Nowodworski, Kamil Mikita, Maciej Brzeźniak, Adrian Weryszko, Kacper Nowicki, Kamil Rudak, Piotr Czarnecki, Mariusz Ekiert, Piotr Dykta, Aksel Augustyniak, Tomasz Dribczak.

Napisz komentarz »