REKLAMA

Kultura, Oświata

Swojskie jadło i zabawa

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Finaliści programu The Voice of Poland, Rudi Schuberth oraz formacja Nocna Zmiana Bluesa będą gwiazdami Święta Gminy Szprotawa w najbliższy weekend (7-9 lipca).

Święto zostanie połączone z 25. Ogólnopolskim Festiwalem Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”.

I tak, w piątek, 7 lipca, o godz. 17.00, na Błoniach Szprotawskich, przy ulicy 3 Maja zaplanowano I koncert przeglądowy festiwalu. Na scenie zaprezentuje się 15 zespołów ludowych. Gwiazdą piątkowego wieczoru będą Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa (godz. 20.30).

 W sobotę, 8 lipca, od godz. 14.00 zaplanowano II koncert przeglądowy zespołów ludowych, o 17.00 – występ ukraińskich zespołów, 18.00 – ciąg dalszy przeglądu kapel ludowych. O godz. 21.00  zaprezentują się finaliści programu The Voice of Poland: Arkadiusz Kłusowski, Ernest Staniaszek, Małgorzata Nakonieczna oraz Jagoda Kret.

Niedziela, 9 lipca, rozpocznie się od mszy odprawianych na terenie całej gminy, w których będą uczestniczyć zespoły śpiewacze w strojach galowych. Po mszach odbędą się krótkie spotkania z mieszkańcami wsi.

Korowód i orkiestra

Święto Gminy i Festiwal zakończy niedzielny (9 lipca) barwny korowód ulicami Szprotawy (godz. 14.00). Następnie na błoniach zaplanowano koncert galowy, na którym zostaną wręczone dyplomy i upominki. Dla najmłodszych szprotawian, o godz. 18.30, przewidziano 1,5-godzinne interaktywne przedstawienie teatralne, podczas którego nie zabraknie gier i konkursów. Święto Gminy zakończy występ Rudiego Schubertha wraz z Wojskową Orkiestrą z Żagania (godz. 19.30).

 Przez cały czas trwania Święta Gminy czynne będą stoiska z jadłem regionalnym, przygotowanym na konkurs. –  Celem konkursu jest kultywowanie dziedzictwa kulinarnego polskiej wsi, promocja jadła tradycyjnego oraz integracja i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami – mówi Teresa Zima, dyrektorka Szprotawskiego Domu Kultury, współorganizatora imprezy. 

Napisz komentarz »