REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Bomber się broni

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Przedłuża się proces Pawła R. (23 l.) ze Szprotawy, oskarżonego o terroryzm.

Czy zmierzający do końca proces mieszkańca Szprotawy, studenta chemii Politechniki Wrocławskiej, zostanie przedłużony? Po tym, jak sąd przesłuchał wszystkich świadków, na rozprawie 27.06. miały zostać wygłoszone mowy końcowe. Jednak obrońcy Pawła zawnioskowali o powołanie nowych biegłych. Twierdzą, że ci, którzy sporządzili opinię na temat oskarżonego, są z Dolnego Śląska i nie byli do końca obiektywni, a ich ekspertyzy były niedokładne. Domagają się biegłych spoza województwa dolnośląskiego.

Jeden z obrońców Pawła R., Łukasz Wójcik, tłumaczył, że oskarżony chciał jedynie zastraszyć ludzi i wyłudzić okup, a nie kogokolwiek zabić. Prokurator podtrzymał tezę, że szprotawianin planował zabójstwo wielu osób. Na kolejnej rozprawie, na początku sierpnia, sąd zadecyduje, czy powołać nowych biegłych. Dowiemy się również, o ile przedłuży areszt 23-latkowi.

Przypomnijmy, Pawłowi R. za terroryzm grozi dożywocie. 19 maja ubiegłego roku zagroził, że jeśli nie dostanie 120 kilogramów złota, zdetonuje we Wrocławiu cztery bomby. W autobusie podłożył jedną. Kierowca w porę się zorientował, wyniósł bombę na chodnik. Eksplodowała, raniąc 82-letnią kobietę. 

Studenta antyterroryści zatrzymali w jego rodzinnym domu w Szprotawie. Podczas rozprawy zapewniał, że nikogo nie chciał zabić, a nawet zranić, a jedynie się wzbogacić.

Między szprotawianinem a 82-latką doszło do ugody sądowej. Kobieta może liczyć na odszkodowanie. Paweł R. dodatkowo wpłaci 10 tys. zł na charytatywny cel. 

 

Napisz komentarz »