REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Proboszczowie odchodzą

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Ksiądz kanonik Zygmunt Mokrzycki żegna się z Żaganiem. W Żarach ne emeryturę przechodzi ks. proboszcz Stanisław Pojnar.

Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński ogłosił zmiany proboszczów i wikariuszy w naszych parafiach.

Ksiądz Stanisław Pojnar nie będzie już proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca w Żarach. Po 25 latach posługi w Żarach przechodzi na emeryturę. W maju proboszcz otrzymał tytuł honorowego obywatela Żar. Do jego głównych zadań należało zbudowanie kościoła na osiedlu muzyków. Nowym proboszczem będzie ks. Janusz Mikołajewicz, który został przeniesiony z parafii Pierwszych Męczenników Polski z Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Wymiana proboszczów

Po pięciu latach posługi w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu przeniesiono ks. kanonika Zygmunta Mokrzyckiego, który włożył wiele wysiłku w organizowanie środków na remont klasztoru poaugustiańskiego i kościoła. Ks. Mokrzycki pozostanie jednak w naszym regionie, bo będzie nowym proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku. Wymieni się na probostwa z ks. Władysławem Tasiorem, który z Lubska trafi do Żagania.

Parafię Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu opuści także ks. Bogumił Nowosiadły (przeniesiony do parafii w Gorzowie Wlkp.). Do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku przyjdzie także nowy wikariusz – ks. Dariusz Grzelak, który został przeniesiony z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wlkp.

 

Przenieśli wikariuszy

Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach opuści ks. Łukasz Jurkowski, który przejdzie do parafii św. Mikołaja w Głogowie, a na jego miejsce z tej samej parafii przyjdzie ks. Sławomir Szocik.

Zmiany będą także w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku. Ks. Daniel Geppert został przeniesiony do parafii p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze, a na jego miejsce przyjdzie ks. Mariusz Stadnicki z parafii św. Michała Archanioła w Nowej Soli.

Z Brzeźnicy i Chotkowa odejdzie ks. Leszek Cioch, który trafi do Kostrzyna nad Odrą i parafii Matki Boskiej Rokitniańskiej. Na jego miejsce wyznaczono nowo wyświęconego księdza Barnabę Dębickiego.

Zmiana będzie też w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Wikariusz Andrzej Jędrzejowski został nowym proboszczem parafii św. Stanisława Kostki w Kołczynie, a na jego miejsce do Szprotawy trafi ks. Krzysztof Górny, przeniesiony z Boczowa.

Proboszczowie zmienią parafie od 1 sierpnia, a wikariusze – od 25 sierpnia.

Napisz komentarz »