REKLAMA

Kultura, Oświata

Odwiedzili przyjaciół w Niemczech

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: nadesłane

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach wybrały się na wycieczkę do Niemiec, by spotkać się z rówieśnikami z przedszkola „Bummi” w Hirschfelde (22.06.).

Przedszkola realizowały w tym roku szkolnym projekt „Partner – Wolontariat Tandemowy”, w ramach którego gościły u siebie wolontariuszki, przedszkole niemieckie – Sylwię z Polski, żarskie przedszkole – Anne z Niemiec.

Podczas wizyty w Niemczech, dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem metody animacji językowej. Prezentowały przygotowane wcześniej spektakle teatralne, dzieci niemieckie – „Bajkę o Smoku Wawelskim”, dzieci z „Jedynki” – spektakl „Inny/Anders”, zaprezentowany w tym roku szkolnym podczas wojewódzkiego finału Lubuskiej Gali Teatralnej. Była też rywalizacja sportowa w sali gimnastycznej. Na koniec dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę o przyjaźni i wręczyły sobie wykonane własnoręcznie na tę okazję prezenty.

Wspólnie spędzony dzień przyniósł uczestnikom wiele radości i udowodnił, że małe dzieci nie mają problemu z komunikowaniem się nawet przy słabym rozumieniu języka rówieśników.

Projekt finansowany był przy dużym wsparciu PNWM/DPJW.

Napisz komentarz »