REKLAMA

Samorząd

Nie pracują, a kasę biorą

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Sezon urlopowy ruszył. Dotyczy także radnych, którzy w większości do pracy powrócą dopiero w sierpniu. Nie przeszkadza im to jednak w pobieraniu diet za dwa miesiące.

W większości miast i gmin harmonogram prac rad zaplanowany jest ponownie na koniec sierpnia. Do pracy powrócą wtedy radni gminy wiejskiej Żagań, Szprotawy, Gozdnicy, Brzeźnicy, Trzebiela, Przewozu, Łęknicy, Lubska. Ale dietę dostaną za dwa wakacyjne miesiące. Wszyscy zastrzegają jednak, że jeśli będzie taka konieczność, spotkają się na sesji nadzwyczajnej w lecie.

Pozostali tłumaczą się tym, że radnym jest się cały czas, nie tylko podczas obrad.

– Z planu pracy może to nie wynika, ale nie ogłaszamy sezonu urlopowego. Na koniec sierpnia będzie sesja, a na bieżące sprawy będziemy reagować na komisjach – mówi Helena Sagasz, przewodnicząca Rady Powiatu Żarskiego.

Szeregowy radny powiatowy za dwa miesiące wakacji dostanie ponad 2 tys. 200 zł, a przewodnicząca – ponad 4 tys. zł.

Podobnie mówi przewodniczący żarskiej Rady Miasta, Marian Popławski.

– Terminy sesji nie są ustalane na sztywno, wynikają z potrzeby. Komisje do obrad powracają w sierpniu, lipiec może będzie trochę luźniejszy, ale liczymy się z tym, że trzeba będzie wprowadzać poprawki do budżetu i wtedy sesja będzie konieczna – mówi.

Żarski radny za wakacje otrzyma blisko 3 tys. zł, a przewodniczący – prawie 4 tys. zł.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 987

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »