REKLAMA

Wasze sprawy

Z roweru zostało tylko koło

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: BogusławaJanicka-Klisz

Rower kosztował prawie 2 tysiące złotych. 11-letniej Nikoli nie służył nawet przez miesiąc. Padł łupem złodziei.

Lśniący nowością rower jak kamfora rozpłynął się w sobotę (24.06.) w południe w Grabiku.

– Chciałam tylko pojechać z kuzynką obejrzeć mecz – opowiada 11-letnia Nikola z Grabika. Na boisku sporo się działo, bo odbywała się gminna impreza – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy.

Dziewczynka rower starannie przypięła do stojaka przy płocie cmentarza, który znajduje się naprzeciwko boiska.

– Nawet dwa razy sprawdzałam, czy stoi. Wychodziłam, szłam aż do przejścia dla pieszych i patrzyłam na drugą stronę – opowiada Nikola.

Gdy poszła sprawdzić trzeci raz, jej uwagę zwróciło krzywo stojące koło.

– Trochę mi zasłaniał słup. Podeszłam bliżej, bo pomyślałam, że rower się przewrócił – tłumaczy 11-latka. Dopiero wówczas dostrzegła, że… przy stojaku zostało tylko przypięte do niego kółko. Po rowerze nie było nawet śladu.

– Była tak przestraszona i zdenerwowana, że nie wiedziała, co zrobić. Spotkała sąsiada. Powiedziała mu, co się stało, a on zadzwonił do nas – mówi pani Katarzyna, mama Nikoli.

 

Taki solidny, dla dziecka

Rower, który kosztował sporo, bo 1 tys. 800 zł, rodzice dziewczynki kupili zaledwie miesiąc wcześniej.

– Tak naprawdę dla mnie, ale tak się spodobał Nikoli, że go jej oddałam. To był spory wydatek, ale pomyśleliśmy, że będzie miała taki porządny rower – tłumaczy pani Kasia.

Nikola jest bardzo smutna, wyrzuca sobie, ze nie przypięła roweru za ramę.

– Do domu przyszła strasznie zapłakana. Ktoś chyba sumienia nie miał, żeby okraść dziecko. Sądzimy, że złodziej po prostu ją widział i poczekał, aż odejdzie dalej – tłumaczy pani Kasia.

Rodzice Nikoli przypuszczają, że złodziej mógł podjechać większym autem, zasłonić nim rower, odkręcić, zapakować i odjechać.

– Ktoś zwróciłby uwagę, gdyby szedł człowiek z rowerem o jednym kole. A tak nikt nic nie widział – martwi się mama Nikoli.

 

Złodziejska seria?

Rodzina 11-letniej Nikoli padła ofiarą kradzieży również kilka dni wcześniej, w nocy z 18 na 19.06.

– Z pomieszczenia gospodarczego ktoś wyprowadził kosiarkę. Nie zabrał niczego innego – opowiada pani Kasia. Tej samej nocy w Grabiku skradziono busa.

– Mamy informację o wszystkich tych kradzieżach. Na razie nie łączymy tych spraw jako działania jednego sprawcy, ale tego też nie wykluczamy – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Rodzina Nikoli wyznaczyła nagrodę dla osoby, która wskaże złodzieja lub rower.

– Koło roweru ma charakterystyczne niebieskie naklejki. Z tego, co wiem, były robione jedynie dla tej serii, więc nie da się takiego koła po prostu dokupić – mówi pani Kasia. Osoba, dzięki której rower wróci do prawowitej właścicielki, otrzyma 500 zł nagrody. Kontakt pod nr tel. 888 680 211.

Napisz komentarz »