baner-jas

Bez kategorii

Debiut na medal!

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Michał Rozmys z Lubska, wychowanek żarskiego Agrosu, wraz z reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce.

Reprezentacja Polski zajęła w Villeneuve d`Ascq (metropolia Lille) drugie miejsce, przegrywając tylko z Niemcami, a wyprzedzając m.in. Francuzów i Brytyjczyków. Jeszcze nigdy w historii tej imprezy nasi lekkoatleci nie byli tak wysoko. Debiut w reprezentacji Polski zaliczył Michał Rozmys, który wystartował w nietypowym dla siebie dystansie – 3000 m i zajął 9. miejsce. – Wiadomo, że specjalizuje się w 800 i 1500 m, ale z trenerami kadry nie będę się kłócił – śmieje się Michał. – To bardzo wymagający dystans. Strasznie wyczerpujący i trudny taktycznie. Na końcówce odcinało mi prąd, ale zdobyłem kilka punktów i dołożyłem małą cegiełkę do srebrnego medalu – relacjonuje Rozmys. – Atmosfera w kadrze była niesamowita. Wspólnie się nakręcaliśmy, dopingowaliśmy. Mogliśmy rywalizować z Niemcami o zwycięstwo, gdyby trzech reprezentantów nie zostało zdyskwalifikowanych. Falstarty popełnili –  na 100 m Ewa Swoboda i na 100 m ppł Karolina Kołeczek. Z kolei za wypadnięcie z toru zdyskwalifikowany został na 800 m wicemistrz świata Adam Kszczot. Mimo tych, sporych kontrowersji, wracamy do kraju szczęśliwy – dodaje lekkoatleta z Lubska.

Minima wywalczone

Michał tuż przed startem we Francji był trzeci na 800 m w Memoriale Janusza Kusocińskiego. Rozmys przybiegł tuż za Marcinem Lewandowskim i Adamem Kszczotem. Czas 1:45.67 dał mu minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że Michał wcześniej wywalczył w Pradze minimum na 1500 m. – Jeszcze nie wiem, na jaki dystans się zdecyduję, a może wystartuje w dwóch biegach. Decyzję wraz z trenerem podejmiemy tuż przed mistrzostwami. Teraz lecę do Portugalii na obóz – kończy utalentowany lekkoatleta. Mistrzostwa w Bydgoszczy zostaną rozegrane 13-16 lipca.