REKLAMA

Samorząd, Wasze sprawy

Bojkot ze śmieciami w tle

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Od poniedziałku, 3 lipca, trzeba będzie pokazywać dowód tożsamości, przywożąc śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Żaganiu. Tylko mieszkańcy miasta będą mogli za darmo zostawić tam stare meble lub sprzęt.

Burmistrzowi Żagania nie uda się zaskarżyć do sądu uchwały wojewody, który uznał, że pracownicy miejskiej spółki nie mają prawa żądać od mieszkańców okazania dowodu tożsamości w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszystko przez to, że radni z opozycji zbojkotowali czwartkową sesję nadzwyczajną (22.06.).

Przypomnijmy, że wojewoda unieważnił uchwałę Rady Miasta, dotyczącą regulaminu PSZOK (zaskarżył ją radny Piotr Łoś). Burmistrz Daniel Marchewka nie zgadza się z wojewodą i zapowiedział skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na sesji radni mieli podjąć uchwałę w tej sprawie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 259

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »