REKLAMA

Wasze sprawy

Na świetlice kołderki nie starczy

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Sołtysi z gminy Brzeźnica zarzucają wójtowi, że nie dba o świetlice wiejskie, dlatego mieszkańcy nie chcą tam organizować imprez. – Wyremontowana jest tylko w Chotkowie, rodzinnej miejscowości wójta – wytyka radny Andrzej Budakowski.

Aneta Połomka, sołtyska Wichowa, narzeka, że przez to, że świetlica w jej miejscowości jest w coraz gorszym stanie, zyski z jej wynajmu wciąż maleją.

– Gdyby gmina podniosła standard, poprzez choćby odmalowanie ścian czy remont toalet, na pewno byłoby więcej chętnych na wynajem – przekonuje. – Dziś ludzie, po obejrzeniu sali, rezygnują z organizacji wesel czy styp. Ja, od kiedy jestem sołtysem, nie mogę się doprosić zwykłego odmalowania ścian.

Wspiera ją radna Justyna Daraż, również mieszkanka Wichowa.

– Trzeba będzie zamknąć świetlicę, bo zlew się zatyka, woda nie spływa, tynk odpada ze ścian – wylicza. – Tylko w Chotkowie świetlica została wyremontowana od A do Z.

– My tak naprawdę nie mamy z tego nic, że opiekujemy się świetlicami. Pobieramy opłaty za ich wynajem, które w całości idą do gminy, otwieramy, sprzątamy, zamykamy, kosimy trawę wokół budynku – dodaje sołtyska Marcinowa, Joanna Sygutowska.

Wójt Jerzy Adamowicz rozkłada ręce i tłumaczy, że z pustego to i Salomon nie naleje.

– Z roku na rok mamy coraz trudniejszą sytuację finansową i nie stać nas na gruntowne remonty budynków za 300-400 tys. zł. Kołderka jest bardzo krótka – stwierdza wójt. I dodaje: – Świetlice mają być miejscem zabawy, a nie zysku.

Napisz komentarz »